Projekty Społeczne

 • BUDŻET OBYWATELSKI 2022 MIASTA KRAKOWA

   23 września 2022   Projekty Społeczne  

  Szanowni Państwo, Członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej „VICTORIA” Mieszkańcy os. Niepodległości i Albertyńskiego W dniach od 30 września do 14 października 2022 odbędzie się głosowanie nad projektami zgłoszonymi do tzw. budżetu obywatelskiego. Spośród wielu zakwalifikowanych projektów, które będą poddawane pod głosowanie mieszkańców Krakowa, naszych zasobów w szczególności dotyczy projekt ogólnomiejski nr 33, zakładający remont nawierzchni i miejsc parkingowych ulicy Gustawa Pokrzywki na os. Niepodległości. Ulica Pokrzywki przez wiele lat stanowiła część zasobów Spółdzielni i choć już nie należy do SM „Victoria” to jest ważnym ciągiem komunikacyjnym dla mieszkańców, będąc drogą dojazdową do budynków. Jest również drogą przejazdową łącząc ul. M. Dąbrowskiej i ul. Gen. Andersa, a zlokalizowane wzdłuż ulicy parkingi i miejsca postojowe służą przede wszystkim mieszkańcom naszej Spółdzielni. Ponadto ul. Pokrzywki stanowi dogodny układ drogowy dla klientów firm wynajmujących lokale użytkowe w usytuowanych pawilonach np. będącego w naszych zasobach na os. Niepodległości 3 oraz pacjentów przychodni na os. Niepodległości 2 i innych obiektów użyteczności publicznej takich jak Szkoła Podstawowa nr 100 czy XXXVI Liceum Ogólnokształcące. Wyremontowana nawierzchnia ulicy i parkingów, sąsiadujących z zasobami SM „Victoria” wpłynie na wizerunek osiedla i stanie się doskonałym przykładem -w przypadku powodzenia projektu- dobrego współdziałania na szczeblu sąsiedzkim i obywatelskim. W tych trudnych czasach galopującej inflacji, rosnących kosztów utrzymania rodzin, drastycznego wzrostu cen nośników energii, każde środki finansowe, które można pozyskać bez obciążania dodatkowymi wydatkami mieszkańców naszych zasobów są bardzo istotne. Przedmiotowy projekt jest bardzo ważny z punktu widzenia naszej Spółdzielni i powinno nam wszystkim zależeć, aby uzyskał jak największą liczbę głosów i został zrealizowany. Dlatego też zwracamy się do Państwa o głosowanie nad projektem ogólnomiejskim nr 33, apelujemy o liczny udział – losy projektu są w naszych rękach, a tylko nasze zaangażowanie może przyczynić się do realizacji tegoż projektu. Zatem prosimy, aby wśród 3 projektów ogólnomiejskich i 3 projektów dzielnicowych, na które Państwo będziecie oddawać swoje głosy, znalazł się PROJEKT OGÓLNOMIEJSKI NR 33. Głosować będzie można:

  • elektronicznie – poprzez platformę internetową budżet.krakow.pl
  • osobiście – poprzez kartę do głosowania w wybranym punkcie w określonych godzinach, np. - w filii Biblioteki Kraków nr 50 – os. Kościuszkowskie 5
                  - w siedzibie Rady Dzielnicy XVI – os. Kalinowe 4. Szczegóły na plakatach, platformie internetowej budżet.krakow.pl lub w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej „Victoria” os. Kościuszkowskie 5.

 • Budżet Obywatelski 2022

   28 marca 2022   Projekty Społeczne  

  Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej serdecznie zachęca wszystkich mieszkańców naszych zasobów do wzięcia udziału w planowaniu Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. (więcej…)

 • „Drzewo Nowej Huty 2018” Topola Biała os. Niepodległości.

   12 grudnia 2018   Projekty Społeczne  

  W dniu 28 listopada 2018 r. na os. Niepodległości 14,  odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej na okoliczność wygranego konkursu o tematyce „Drzewo Nowej Huty 2018” (więcej…)

 • 02.06.2018 r. Dzień Dziecka – piknik os. Niepodległości w Krakowie.

   31 maja 2018   Projekty Społeczne  

  Zarząd i  Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej „Victoria” os. Kościuszkowskie 5 w Krakowie na wniosek Rady Osiedla Niepodległości organizuje w dniu 02.06.2018 r. /sobota/ imprezę plenerową z okazji Dnia Dziecka. Zabawa plenerowa odbędzie się os. Niepodległości – plac zabaw między blokami 6 i 9 w godzinach od 10.00 do 15.00. W programie przewidziane są gry i zabawy zręcznościowe dla dzieci. Dodatkowymi atrakcjami imprezy będą: dmuchana zjeżdżalnia, żywe maskotki,wata cukrowa gratis oraz grill.

 • Piknik z okazji Dnia Dziecka 03.06.2017 r.

   2 czerwca 2017   Projekty Społeczne  

  [wpfilebase tag=file id=917 tpl=pdf /] Zarząd i Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej „Victoria” os. Kościuszkowskie 5 w Krakowie na wniosek Rady Osiedla Niepodległości organizuje w dniu 03.06.2017 r. /sobota/ imprezę plenerową z okazji Dnia Dziecka. (więcej…)

 • Piknik z okazji Dnia Dziecka 18.06.2016 r.

   14 czerwca 2016   Projekty Społeczne  

  [wpfilebase tag=file id=918 tpl=pdf /] Zarząd i Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej „Victoria” os. Kościuszkowskie 5 w Krakowie na wniosek Rady Osiedla Niepodległości organizuje w dniu 18.06.2016r. /sobota/ imprezę plenerową z okazji Dnia Dziecka. (więcej…)

 • KONKURS „Podwórko NIVEA”

   10 maja 2016   Projekty Społeczne  

  Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Victoria” informuje, że z inicjatywy Rady Dzielnicy XVI - Bieńczyce zgłoszono Spółdzielnię do udziału w konkursie pod nazwą „Podwórko NIVEA”. Nagrodą w konkursie jest wybudowanie placu zabaw na 40 wybranych przez internautów lokalizacjach. (więcej…)

 • Ogrody Nowej Huty – Koncepcja dla os. Niepodległości

   20 października 2015   Bez kategorii,Projekty Społeczne  

  [wpfilebase tag=file id=595 tpl=pdf /]

 • LABIRYNT – BABY JAGI

   15 maja 2015   Projekty Społeczne  

  Mieszkańcy osiedla Niepodległości chcą stworzyć labirynt z krzewów z domkiem Baby Jagi. Fundusze na realizację projektu Labirynt możemy uzyskać z Fundacji Aviva. Każdy może oddać jeden głos podając swojego maila. Z jednego komputera można wysłać tylko 10 głosów.

  (więcej…)

 • Labirynt dla Jasia i Małgosi

   24 kwietnia 2015   Projekty Społeczne  

  Grupa Mieszkańców os. Niepodległości w Krakowie chce w ramach pracy społecznej - wolontariatu stworzyć (zasadzić) labirynt dla dzieci. (więcej…)