24-04-2015

Labirynt dla Jasia i Małgosi

Grupa Mieszkańców os. Niepodległości w Krakowie chce w ramach pracy społecznej – wolontariatu stworzyć (zasadzić) labirynt dla dzieci.

Na os. Niepodległości znajduje się duży niezagospodarowany teren który należy do Spółdzielni Mieszkaniowej „Victoria”. Wolontariusze chcą zasadzić rośliny które za dwa trzy lata stworzą bezpieczny ekologiczny plac zabaw. Z placu będą mogły korzystać wszystkie chętne dzieci, ponieważ osiedle jest otwarte i nieogrodzone. Byłyby to pierwszy tego typu ogród zabaw w Krakowie. Dzieci mogłyby biegać wśród roślinnych ścieżek i bawić się w chowanego. Celem poszukiwań będzie dom „Baby Jagi” który zostanie postawiony w centralnym punkcie labiryntu. Do projektu została dołączona wizualizacja labiryntu. Rośliny nie przekraczałyby jednego metra wysokości tak aby rodzice mogli znaleźć swoje pociechy. Z domku rówieśnicy będą mogli dostrzec błądzących i skierować we właściwą stronę. Rośliny zostaną zasadzone przez mieszkańców i to oni głównie będą opiekować się ogrodem – labiryntem. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Victoria”, która jest gospodarzem terenu wyraziła zgodę na budowę labiryntu. W ramach Wielkiego Otwarcia Parku jest planowane zorganizowanie pikniku rodzinnego.

Serdecznie Państwa zachęcamy do głosowania, każdy głos ma dla nas ogromne znaczenie.

Kwota do finansowania 10 000 zł.
Głosowanie kończy się 3 maja 2014.

 

http://spolecznik20.pl/spoldzielnia-pomyslow/216
Przed głosowaniem należy zarejestrować się na stronie a potem odszukać projekt z małopolski pod tytułem Labirynt dla Jasia i Małgosi. Każdy może w sumie oddać 10 głosów.